INTERIÉROVÉ MATERIÁLY

Dnešný trh ponúka obrovské možnosti pri výrobe nábytku a realizácií interiéru. Drevo, drevotrieska, kov, sklo, textílie či plasty a ich rôzne vzájomné kombinácie, umožňujú vytvoriť ľubovolné interiérové prvky. Samozrejmosťou je nepreberné množstvo farebných variácií a typov povrchov. Pri toľkých možnostiach je niekedy problém sa zorientovať a správne rozhodnúť. Veľmi radi vám pomôžeme s výberom vhodných materiálov pre váš zámer.

V našej ponuke nájdete všetky bežne dostupné a používané materiály, pričom ponúkame a dodávame materiály iba od overených a renomovaných výrobcov. V prípade záujmu je možnosť pri výrobe zapracovať a zabezpečiť aj nadštandartné, alebo luxusné materiály. Medzi takéto materiály patria rôzne prírodné kamene, alebo vzácne drevá, dodávané iba na objednávku.

Materlály pre interiér Dado Dizajn

Orientovať sa v rôznych skratkách a názvoch materiálov je pre človeka niekedy ťažké. Každý materiál pre výrobu nábytku má svoje určenie a svoje špecifické vlastnosti, ktoré sa zároveň odzrkadľujú aj v jeho cene. Pri správnej voľbe materiálov získame vynikajúce estetické aj funkčné vlastnosti, s dlhou životnosťou a aj v primeranej cene.

Vo väčšine prípadov sa dnes na výrobu nábytku používajú drevotrieskové dosky. Povrchy dosiek sú upravované rôznymi technológiami, vďaka čomu získavajú mimoriadne estetický vzhľad. V ponuke nájdete rôzne dekory dreva vrátane detailnej povrchovej štruktúry, jednofarebné povrchy vo farbách RAL, matné alebo naopak vysoko lesklé povrchy. Povrchy majú zároveň výborné technické vlastnosti, vďaka čomu ich je možné úmývať, odolávajú teplotám či parám.

Nábytkové materiály a povrchy

LDTD

LDTD

Výhodou je vysoká tvrdosť, odolnosť proti opotrebeniu, nárazu, či chemickým faktorom. Ldtd sa dodáva iba v hladkom prevedení, pri drevodekoroch má povrch jemnú štruktúru dreva. Ponúka dobrý pomer úžitkovej hodnoty a obstarávacej ceny.

Dýha

Dýha

Drevotrieskové dosky sú obojstranne dýhované s povrchovou úpravou pololesk. Hrany sú upravované dýhovou páskou. Materiál dodáva slovenský výrobca. Výrobky sa dodávajú iba v hladkom prevedení.

Acrylic

Acrylic

Ideálny povrch, vysoký lesk a stálofarebnosť - to sú hlavné vlastnosti akrylátových povrchov. Akrylátová vrstva hrúbky 1,4mm je z jednej, alebo oboch strán. Vysoká odolnosť proti vlhkosti a účinkom UV žiarenia. Materiál je naviac značne odolný aj mechanicky.

Fólia

Fólovaný povrch

Fóliované povrchy z MDF dosiek v kvalite E1 sú vákuovo lisované, s využitím technológie nemeckých firiem Homag a Friz. Použité PVC fólie sú najvyššej kvality a dobre umyvateľné bežnými saponátmi. Ponúkajú vysokú odolnosť, ľahkú údržbu a svetlostálosť. V ponuke je možnosť dodatočnej úpravy patinovaním.

Synchropor

Synchropor

Jedná sa o veľmi kvalitný povrch s imitáciou dreva, pričom ponúka exkluzívny vzhľad krajší ako dýhova. Technológia kopíruje štruktúru dreva nielen kresbou, ale aj hĺbkou čo prispieva k zvlášť prirodzenému vzhľadu dosky.

Fundermax

Fundermax

FunderMax dosiahol technický vrchol pokiaľ ide o lesk so šumom. Pre mimoriadne zaujímavý a kvalitný efekt sa používajú pri výrobe sofistikované technické procesy a kombinované živicové materiály.

Striekané

Striekané povrchy

Striekané povrchy majú vysoký lesk. Povrchy sú tmelené a striekané viacerími vrstvami. Vyrábajú iba v hladkom prevedení ale vo všetkách farebných odtieňoch RAL.

Overface

Povrchy Overface

Overface, je individuálny prístup. Plošné nábytkové časti, sú dokončované pomocou technológie povrchovej potlače Inkjet. Môžu to byť laminované dosky, dýhované dosky, alebo sklo. Ako motív je možné použiť ľubovolný obrázok, vzor alebo fotografiu v digitálnej podobe.